تبلیغات
صحنه - مطالب اسفند 1390
سه شنبه 16 اسفند 1390

لاغری در منزل بدون هزینه

   نوشته شده توسط: آرش گلستانی    

تمیز كردن خانه، نه تنها كمك به پاكیزگی و مرتب شدن خانه می كند، بلكه موجب سلامتی روان نیز می شود و استرس و افسردگی را دور می كند.

از سوی دیگر تمیز كردن خانه یا باغچه موجب سوزاندن مقدار زیادی كالری می گردد.

20 دقیقه تمیز كردن خانه در هفته، سلامتی روان را تضمین می كند.
محققان به این نتیجه رسیده اند كه تمیز كردن خانه و راه رفتن، بیشتر از یك بار ورزش كردن در هفته عصبانیت را از بین می برد.

این فعالیت، افسردگی ناشی از مشكلات قلبی ، پُرفشاری خون ، دیابت نوع 2، عدم تحمل گلوكز و حتی بعضی از سرطان ها را درمان می كند.

مغز نیز به اندازه ی دیگر اعضای بدن از قبیل قلب و ریه ها اعمال فیزیكی انجام می دهد. به همین دلیل تعجب آور نیست اگر بگوییم با كمترین فعالیت، افسردگی از بین می رود.فعالیت
مقدار كاری سوخته شده در 20 دقیقه

لباس شستن
73

گردگیری
85

تمیز كردن باغچه
184

اتوكشی
77

جارو كردن زمین
153

چیدن مبلمان
255

ظرف شویی
77

ماشین شویی
153

پنجره شویی
105

وجین كردن باغچه
153پس بهتر است به جای انواع و اقسام قرص هایی كه برای راحتی اعصاب و روان می خورید و عوارضی را در بدن بوجود می آورند، خانه خود را تمیز كنید!


دوشنبه 8 اسفند 1390

جایزه اسکار برای یک ایرانی

   نوشته شده توسط: آرش گلستانی    

لحظاتی پیش، فیلم "جدایی نادر از سیمین" ساخته ی اصغر فرهادی برنده جایزه ی بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان اسکار شد.
به گزارش سرویس فرهنگ و هنر انتخاب، در این مراسم که اجرای آن را بیلی کریستال، کمدین مشهور آمریکایی برای نهمین بار به عهده داشت، فیلم اصغر فرهادی رقبای بلژیکی، کانادایی، لهستانی و صهیونیستی خود را شکست داد.


اصغر فرهادی اسکار خود را از ساندرا بولاک دریافت کرد.

اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه گفت: هم اکنون بسیاری از ایران در سراسر جهان در حال تماشای ما هستند و من تصور می کنم که انها خیلی شاد باشند.

وی افزود: ایرانیان فقط بهخاطر یک جایزه‌ى مهم یا یک فیلم یا یک فیلمساز خوشحال نیستند انها خوشحالند، چون در روزهایى که سخن از جنگ، تهدید، و خشونت میان سیاستمداران در تبادل است نام کشورشان ایران از دریچه‌ى باشکوه فرهنگ به زبان مى‌آید. فرهنگ غنى و کهنی که زیرگرد و غبار سیاست پنهان مانده است.

فرهادی گفت: من با افتخار این جایزه را تقدیم به مردم کشورم می کنم، مردمی که به تمام تمدن ها و فرهنگ ها احترام می گذارند و از دشمنی متنفر هستند.

واشنگتن پست نوشت: در حالی که فرهادی بر روی صحنه در حال سنخرانی بود، دوربین سریعا استیون اسپیلبرگ حامی سرسحت اسرائیل را نشان داد. این اقدام نشان تنده تنشی بود که اوایل هفته پیش آمد. فرهادی در رویدادی که مربوط به اسکار بود شرکت نکرد. در ان جلسه، کارگردان های بهترین فیلمنامه غیرانگلیسی زبان از جمله جوزف سدار، کارگردان اسرائیلی حضور داشتند. فرهادی عدم حضور در آن جلسه را کسالت عنوان کرده بود.
دیگر برنده های اسکار تا کنون بدین شرح است: 

بهترین انیمیشن: "رنگو"

بهترین بازیگر نقش مکمل: اکتوایا اسپنسر برای فیلم "کمک"

بهترین طراحی لباس:  مارک بریجز برای فیلم "هنرمند"

بهترین چهره پردازی: "مارک کولیه" و "جی روی هلاند" برای فیلم "بانوی آهنین"

بهترین طراحی هنری: فرانچسکو لو شیاو" برای فیلم هیوگو

بهترین تدوین: دختری با خالکوبی اژدها

بهترین ادیت صدا: هیوگو

 بهترین فیلمبرداری: رابرت ریچاردسون برای فیلم هیوگو

بهترین جلوه های ویژه: هیوگو

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: کریستوفر پلامر برای فیلم "تازه کارها"

بهترین فیلم نامه اقتباسی: نوادگان

بهترین فیلمنامه اورجینال: وودی آلن برای فیلم "نیمه شب در پاریس"

بهترین مستند: شارمین ابدی برای مستند "حفظ آبرو" (برنده ی این جایزه یک زن پاکستانی است و اولین جایزه پاکستانی ها در اسکار محسوب می شود)

بهترین کارگردانی: میشل هازاناویسیوس برای فیلم "هنرمند"

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی: ژان دوژادن برای بازی در فیلم "هنرمند"

بهترین بازیگر زن نقش اصلی: مریل استریپ برای بازی در فیلم "بانوی آهنین"

بهترین فیلم: هنرمند


پنجشنبه 4 اسفند 1390

مدیرانی که از آریا رشوه گرفتند

   نوشته شده توسط: آرش گلستانی    نوع مطلب :اقتصادی ،سیاسی ،


هم اندیشی:بررسی متن کیفرخواست منتشره از کیفر خواست امیر منصور خسروی (سرکرده گروه موسوم به آریا) که در اولین جلسه دادگاه وی قرائت شد نشان دهنده دریافت رشوه های کلان از سوی برخی مدیران ارشد سیستم بانکی، بیمه مرکزی و وزارت خانه های دولتی است.

به گزارش هم اندیشی؛ به نقل از مهر، بر اساس این کیفرخواست متهم تاکنون به پرداخت بیش از 30 فقره رشوه اعتراف کرده که تا این مرحله برای ۴ مورد به شرح ذیل قرار مجرمیت صادر شده است و در سایر موارد از جمله پرداخت رشوه به محمودرضا خاوری مدیرعامل وقت بانک ملی و ده‌ها مورد دیگر پرونده مفتوح است.

از جمله موارد جالب در این مورد اخذ بیش از ۲۹۰ میلیارد تومان از یک شرکت وابسته به صندوق فولاد ایران به صورت وجه دستی ! و پرداخت رشوه به یکی از معاونین وزارت راه، یکی از معاونین وزارت صنایع و مدیرکل سابق دفتر محرابیان، مدیر دفتر بازرسی بیمه مرکزی و یکی از مدیران عامل فعلی بانکهای بزرگ خصوصی کشور است.

بر اساس اعترافات "امیر منصور" رؤسای بانک‌ها تا پول نمی‌گرفتند کار نمی‌کردند.

برخی از موارد منتشره در خصوص رشوه های پرداختی به افراد مهم به این شرح است:

1- پرداخت مبلغ 9 میلیارد ریال به آقای «خ.الف» رئیس سازمان ایمیدرو و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت که متهم ردیف نهم پرونده است با همکاری و وساطت آقای «ع.ر» متهم ردیف دهم پرونده

-2 500 میلیون تومان به آقای "ش" مدیرعامل فعلی یکی از بانک‌ها از طریق «ح.س»

3- مبلغ 202 هزار یورو و همچنین 800 میلیون ریال به «م.الف» یکی از معاونین وزیر راه و ترابری با وساطت «الف.گ».

4- پرداخت یک میلیون دلار به آقای "ف.م" مسئول یکی از وزارتخانه‌های اقتصادی مهم درخصوص سپرده کردن پول در بانک

5- پرداخت 550 میلیون ریال به آقای «ع.ب» رئیس وقت بانک پارسیان شعبه پامنار و رئیس فعلی بانک تات شعبه بازار مبل 2.

6- پرداخت مبلغ 266 هزار دلار در یک نوبت و 350 میلیون ریال در نوبت دیگر به آقای «ش.ر» یکی از مسئولان ارشد وزارت راه و ترابری

7- پرداخت مبلغ 168 هزار یورو به آقای «ع.الف» مدیرکل راه و ترابری یکی از شهرستان‌ها با وساطت «الف.گ

8- پرداخت رشوه به کارکنان بانک ملی شعبه مرکزی کیش و بانک صادرات اهواز از قرار مبلغ 24 میلیارد و 500 میلیون ریال به آقای «س.ک» رئیس شعبه گروه ملی بانک صادرات اهواز.

9- همکاری آقای ف رئیس دفتر بازرسی بیمه مرکزی در دریافت رشوه یکی از متهمان. او هم برای سپرده کردن پول در بانک ملی حدود 300 میلیون تومان گرفته است.

10- پرداخت رشوه برای تاسیس بانک آریا توسط آقایان «ع.الف» و «ع.د» که همه هماهنگی‌ها توسط آقای «الف» معاون یکی از وزارتخانه‌ها بود که در قبال گرفتن یک مرحله پول به مبلغ 200 الی 300 میلیون تومانی و 5 درصد بانک آریا

11- پرداخت رشوه برای خرید ۴ شرکت از سازمان خصوصی‌سازی با روابط آقای د و گ که علی‌رغم نداشتن سرمایه این مهم صورت پذیرفته است. از قبیل گروه‌های فولاد ۹۳ میلیارد تومان خط و ابنیه ۱۲۵ میلیارد تومان - فولاد اکسید ۱۵۳ میلیارد تومان ماشین‌سازی لرستان با بدهی به سازمان گسترش ۱۵ میلیارد تومان- تأسیس بانک آریا ۱۵۰ میلیارد تومان که جمعاً حدود ۶۰۰ میلیارد تومان می‌شود.


پنجشنبه 4 اسفند 1390

اروپا شرایط ایران را پذیرفت

   نوشته شده توسط: آرش گلستانی    نوع مطلب :اقتصادی ،سیاسی ،


هم اندیشی: بعد از قطع صادرات نفت خام ایران به دو كشور انگلیس و فرانسه، سایر كشورهای اروپایی وارد مذاكره برای بستن قرارداد طولانی مدت با ایران شدند.

به گزارش هم اندیشی؛  احمد قلعه‌بانی - مدیر عامل شركت ملی نفت ایران، با بیان مطلب بالا گفت: بعد از قطع صادرات نفت خام به دو كشور انگلیس و فرانسه، برخی از كشورهای اروپایی مذاكراتی را با ایران داشته‌اند و برخی نیز در حال مذاكره برای امضای قرارداد طولانی مدت با ایران هستند.

وی با اشاره به تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر تحریم نفت ایران گفت: طبیعتا تصمیم این اتحادیه واكنشی نیز در پی خواهد داشت كه بر این اساس اعلام كردیم در صورتی كه آن‌ها خواهان نفت خام ما هستند، باید بدون قید وشرط قراردادی دو تا پنج ساله با ایران امضا كنند. در غیر این صورت ما در ادامه رابطه با آن‌ها تجدید نظر خواهیم كرد.

او در مورد خرید نفت خام ایران توسط شركت‌های انگلیسی و فرانسوی برای فروش به سایر كشورها نیز گفت: در صورتی كه این شركت‌ها قراردادی طولانی مدت را با ایران امضا كنند و تعهد دهند كه نفت ایران را به دو كشور انگلیس و فرانسه نخواهند فروخت، مانعی برای این كار وجود ندارد.

مدیر عامل شركت ملی نفت ایران در مورد ذخایر انبار نفت خام ایران نیز گفت: از اواخر پارسال تا ابتدای امسال ایران ذخایر نفت زیادی داشت، اما به دلیل تقاضای بالا در طی سال این ذخیره كاهش یافت؛ به طوری كه دو ماه پیش ذخیره نفت خام ایران به صفر رسید. البته الان یك مقدار جزئی نفت خام ذخیره شده كه نسبت به سال‌های گذشته بسیار اندك است.

وی در مورد پرداخت بدهی ایران به برخی از شركت‌های اروپایی مانند ENI ایتالیا با تاكید بر این كه ایران در قراردادهای خود تاكنون خوش قول بوده است، گفت: در ادامه نیز در قالب قراردادها عمل خواهیم كرد و تا موقعی كه بدهی ما به این شركت‌ها صفر شود، نفت خام به آن‌ها تحویل می‌دهیم.

قلعه‌بانی صادرات روزانه نفت ایران را بین دو میلیون و 200 تا دو میلیون و 300 هزار بشكه اعلام كرد و گفت:‌ پیش از این حجم صادرات نفت ایران به كشور فرانسه بین 50 تا 60 هزار بشكه نفت خام در روز بوده است.

وی از آمار صادرات نفت خام كشور به انگلیس ابراز بی اطلاعی كرد.