تبلیغات
صحنه - مطالب خرداد 1390
دوشنبه 30 خرداد 1390

ایران و زیمبابوه

   نوشته شده توسط: آرش گلستانی    

زیمبابوه از بازپرداخت وام 5 میلیون دلاری ایران سر باز زد

خبرگزاری فارس: شركت رسانه ای زیمبابوه موسوم به زد بی سی از بازپرداخت وام 5 میلیون دلاری ایران كه برای خریداری تجهیزات رسانه‌ای به این شركت پرداخت شده بود سر باز زد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی نیو زیمبابوه، این شركت مدعی است برخی از تجهیزات رسانه ای خریداری شده معیوب بوده و قابل استفاده نبوده است .
این وام بخشی از وام 15 میلیارد دلاری مصوب بین مقامهای دو كشور در سال 2004 است كه قرار شد 10 میلیون دلار این وام به بخشهای كشاورزی و توسعه شهری زیمبابوه اختصاص یابد .
گزارش كمیته مالی پارلمان زیمبابوه نشان می دهد شركت رسانه ای این كشور موسوم به زد بی سی بیش از 5 میلیون دلار به ایران بدهكار است . مدیران شركت رسانه ای زد بی سی مدعی شدند تجهیزات خریداری شده معیوب و قابل استفاده نبوده است و قیمت برخی تجهیزات خریداری شده بالاتر از قیمتهای جهانی آنها بوده است . بر اساس ادعای مدیران زد بی سی شركتهای ایرانی قیمت تجهیزات مورد نیاز زیمبابوه را 50 درصد بالاتر از قیمتهای جهانی قرار داده اند و موجب بالا رفتن صوری ارزش قرارداد شده اند .
مدیران شركت زد بی سی زیمبابوه همچنین اعلام كردند شركتهای ایرانی حاضر به آموزش كارمندان و كارشناسان این كشور برای استفاده از این تجهیزات نشده اند .
این در حالی است كه مقامهای پیشین این شركت تایید كردند ایران كلیه كارشناسان و كارمندان زد بی سی را آموزش داده است .


چهارشنبه 25 خرداد 1390

خلیج فارس

   نوشته شده توسط: آرش گلستانی    نوع مطلب :سیاسی ،

با سلام

 
فکر می کردم که بعد از تلاش های بیهوده اعراب در رابطه با تغییر نام خلیج فارس ، دیگه اونا اقدام دیگری نکنند. چند هفته پیش من برایتان لینک پایین رو فرستادم و ازتون بابت رای دادن خواهش کردم. اما لازم که بدونید ، در اون روز تقریباً 150،0000 نفر رای داده بودند و سهم ما تقریباً بیش از 79% در مقابل کمتر از 21% بود اما امروز تعداد رای دهنده ها به بیش از 2،364،000 نفر رسیده ولی با تاسف فراوان سهم ما از 79% به کمتر از 60% رسیده واین یک فاجعه است. یادتون باشه که این رای گیری مربوط به کمپین 1،000،000 امضای شرکت گوگل است و نذارید که دوباره نام خلیج فارس به خلیج ع ر ب ی تغییر پیدا کنه

 
خوبه بدونید که شرکت گوگل مجبوره به هر درخواستی که به طور همزمان از طرف 5000 نفر و یا هر ارگان معتبر و ثبت شده ای ، بابت به رای گذاری یک قانون ، نام ، تعریف و . . . احترام بذاره
 
پس رو این لینک کلیک کنید و رای بدید

 
 
بعدش این ایمل رو به هر کسی که میتونید فورواردش کنید.
 


چهارشنبه 25 خرداد 1390

امام علی (ع)

   نوشته شده توسط: آرش گلستانی    نوع مطلب :اجتماعی ،پند و قند ،

جلوگیرى از گسترش فضایل حضرت على علیه السلام

امام علی (ع)

تاریخ بشریت كمتر شخصیتى را چون حضرت على (علیه السلام) سراغ دارد كه دوست و دشمن دست به دست هم دهند تا فضایل برجسته و صفات عالى او را مخفى و مكتوم سازند و مع الوصف ، نقل مكارم و ذكر مناقب او عالم را پر كند.

دشمن كینه و عداوت او را به دل گرفت و از روى بدخواهى در اخفاى مقامات و مراتب بلند او كوشیده ، و دوست كه از صمیم دل به او مهر مى ورزید، از ترس آزار و اعدام ، چاره اى نداشت جز آنكه لب فرو بندد، و به مودّت و محبت او تظاهر نكند و سخنى درباره وى بر زبان نیاورد.

تلاشهاى ناجوانمردانه خاندان اموى در محو آثار و فضایل خاندان علوى فراموش ناشدنى است. كافى بود كسى به دوستى حضرت على (علیه السلام) متهم شود و دو نفر از همان قماش كه پیرامون دستگاه حكومت ننگین وقت گرد آمده بودند به این دوستى گواهى دهند؛ آن گاه ، فوراً نام او از فهرست كارمندان دولت حذف مى شد و حقوق او را از بیت المال قطع مى كردند.

معاویه در یكى از بخشنامه هاى خود به استانداران و فرمانداران چنین خطاب كرد و گفت :

اگر ثابت شد كه فردى دوستدار على و خاندان اوست نام او را از فهرست كارمندان دولت محو كنید و حقوق او راقطع و از همه مزایا محرومش سازید.(1)

در بخشنامه دیگرى گام فراتر نهاد و به طور مؤكد دستور داد كه گوش و بینى افرادى را كه به دوستى خاندان على تظاهر مى كنند ببرند و خانه هاى آنان را ویران كنند.(2)

در نتیجه این فرمان ، بر ملت عراق و به ویژه كوفیان آنچنان فشارى آمد كه احدى از شیعیان از ترس مأموران مخفى معاویه نمى توانست راز خود را، حتى به دوستانش ، ابراز كند مگر اینكه قبلاً سوگندش مى داد كه راز او را فاش نسازد.(3)

برخى از آنان با آنكه به پاكى و عظمت و سوابق درخشان حضرت على (علیه السلام) معتقد بودند، ولى براى حفظ مقام و موقعیت خود، به حضرت على و فرزندان او ناسزا مى گفتند

اسكافى در كتاب (نقض عثمانیه )مى نویسد:

دولتهاى اموى و عباسى نسبت به فضایل على حساسیت خاصى داشتند و براى جلوگیرى از انتشار مناقب وى فقیهان و محدثان و قضاوت را احضار مى كردند و فرمان مى دادند كه هرگز نباید درباره مناقب على سخنى نقل كنند. به این جهت ، گروهى از محدثان ناچار بودند كه مناقب امام را به كنایه نقل كنند و بگویند: مردى از قریش چنین كرد!(4)

معاویه براى سومین بار به نمایندگان سیاسى خود در استان هاى سرزمین اسلامى نوشت كه شهادت شیعیان على رادر هیچ مورد نپذیرند!

اما این سختگیری هاى بیش از حد نتوانست جلو انتشار فضایل خاندان على را بگیرد. از این جهت ، معاویه براى بار چهارم به استانداران وقت نوشت :

به كسانى كه مناقب و فضایل عثمان را نقل مى كنند احترام كنید و نام و نشان آنان را براى من بنویسید تا خدمات آنان را با پاداش هاى كلان جبران كنم .

یك چنین نویدى سبب شد كه در تمام شهرها بازار جعل اكاذیب ، به صورت نقل فضایل عثمان ، داغ و پررونق شود و روایان فضایل از طریق جعل حدیث درباره خلیفه سوم ثروت كلانى به چنك آرند. كار به جایى رسید كه معاویه ،خود نیز از انتشار فضایل بى اساس و رسوا ناراحت شد و این بار دستور داد كه از نقل فضایل عثمان نیز خوددارى كنند و به نقل فضایل دو خلیفه اول و دوم و صحابه دیگر همت گمارند و اگر محدثى درباره ابوتراب فضیلتى نقل كند فوراً شبیه آن را درباره یاران دیگر پیامبر جعل كنند و منتشر سازند، زیرا این كار براى كوبیدن براهین شیعیان على مؤثرتر است .(5)

امام علی (ع)

مروان بن حكم از كسانى بود كه مى گفت دفاعى كه على از عثمان كرد هیچ كس نكرد. مع الوصف ، لعن امام (علیه السلام) ورد زبان او بود. وقتى به او اعتراض كردند كه با چنین اعتقادى درباره على ، چرا به او ناسزا مى گویى ، در پاسخ گفت:پایه هاى حكومت ما جز با كوبیدن على و سب و لعن او محكم و استوار نمى گردد. برخى از آنان با آنكه به پاكى و عظمت و سوابق درخشان حضرت على (علیه السلام) معتقد بودند، ولى براى حفظ مقام و موقعیت خود، به حضرت على و فرزندان او ناسزا مى گفتند.

عمر بن عبدالعزیز مى گوید:

پدرم فرماندار مدینه و از گویندگان توانا و سخن سرایان نیرومند بود و خطبه نماز را با كمال فصاحت و بلاغت ایراد مى كرد. ولى از آنجا كه ، طبق بخشنامه حكومت شام ، ناچار بود در میان خطبه نماز على و خاندان او را لعن كند،]؛ هنگامى كه سخن به این مرحله مى رسید ناگهان در بیان خود دچار لكنت مى شد و چهره او دگرگون مى گشت ، وسلاست سخن را از دست مى داد. من از پدرم علت را پرسیدم . گفت :اگر آنچه را كه من از على مى دانم ، دیگران نیز مى دانستند كسى از ما پیروى نمى كرد؛ و من با توجه به مقام منیع على به او ناسزا مى گویم ، زیرا براى حفظ موقعیت آل مروان ناچارم چنین كنم .(6)

قلوب فرزندان امیه مالامال از عداوت حضرت على (علیه السلام) بود. وقتى گروهى از خیراندیشان به معاویه توصیه كردند كه دست از این كار بردارد، گفت : این كار را آنقدر ادامه خواهیم داد كه كودكان ما با این فكر بزرگ شوند و بزرگانمان با این حالت پیر شوند!

لعن و سب حضرت على (علیه السلام)، شصت سال تمام بر فراز منابر و در مجالس و وعظ و خطابه و درس و حدیث ، در میان خطبا و محدثان وابسته به دستگاه معاویه ادامه داشت و به حدى مؤثر افتاد كه مى گویند روزى حجاج به مردى تندى كرد و با او به خشونت سخن گفت و او كه فردى از قبیله بنى أزد بود رو به حجاج كرد و گفت : اى امیر! با ما این طور سخن مگو؛ ما داراى فضیلت هایى هستیم . حجاج از فضایل او پرسید و او در پاسخ گفت : یكى از فضایل ما این است كه اگر كسى بخواهد با ما وصلت كند نخست از او مى پرسیم كه آیا ابوتراب را دوست دارد یا نه ! اگر كوچكترین علاقه اى به او داشته باشد هرگز با او وصلت نمى كنیم . عدوات ما با خاندان على به حدى است كه در قبیله ما مردى پیدا نمى شود كه نام او حسن یا حسین باشد، و دخترى نیست كه نام او فاطمه باشد. اگر به یكى از افراد قبیله ما گفته شود كه از على بیزارى بجوید فوراً از فرزندان او نیز بیزارى مى جوید.(7)

عامر نوه عبدالله بن زبیر دشمن خاندان علوى به فرزند خود توصیه كرد كه از بدگویى درباره على دست بردارد زیرا بنى امیه او را شصت سال در بالاى منابر سب كردند ولى نتیجه اى جز بالا رفتن مقام و موقعیت على و جذب دل هاى بیدار به سوى وى نگرفتند

بر اثر پافشارى خاندان امیه در اخفاى فضایل حضرت على (علیه السلام) و انكار مناقب او درست انگاشتن بدگویى درباره آن حضرت چنان در قلوب پیر و جوان رسوخ كرده بود كه آن را یك عمل مستحب و بعضاً فریضه اى اخلاقى مى شمردند. روزى كه عمربن عبدالعزیز بر آن شد كه این لكه ننگین را از دامن جامعه اسلامى پاك سازد ناله گروهى از تربیت یافتگان مكتب اموى بلند شد كه : خلیفه مى خواهد سنت اسلامى را از بین ببرد!

با این همه، صفحات تاریخ اسلام گواهى مى دهد كه نقشه هاى ناجوانمردانه فرزندان امیه نقش بر آب شد و كوشش هاى مستمر آنان نتیجه معكوس داد و آفتاب وجود سراپا فضیلت امام (علیه السلام) از وراى اوهام و القائات خطیبان دستگاه اموى به روشنى درخشیدن گرفت . اصرار و انكار دشمن نه تنها از موقعیت و محبت حضرت على (علیه السلام) در دل هاى بیدار نكاست بلكه سبب شد درباره آن حضرت بررسى بیشترى كنند و شخصیت امام (علیه السلام) را به دور ازجنجال هاى سیاسى مورد قضاوت قرار دهند، تا آنجا كه عامر نوه عبدالله بن زبیر دشمن خاندان علوى به فرزند خود توصیه كرد كه از بدگویى درباره على دست بردارد زیرا بنى امیه او را شصت سال در بالاى منابر سب كردند ولى نتیجه اى جز بالا رفتن مقام و موقعیت على و جذب دل هاى بیدار به سوى وى نگرفتند


چهارشنبه 25 خرداد 1390

روز پدر

   نوشته شده توسط: آرش گلستانی    

تولد امام علی (ع) و روز پدر مبارک


دوشنبه 23 خرداد 1390

اینو از دست ندین

   نوشته شده توسط: آرش گلستانی    نوع مطلب :خانواده ،پند و قند ،

همیشه خانم ها به امر شریف «شرط و شروط تعیین کردن» مشغولن.
ولی حالا وقتشه که ما مردها هم تکلیف خودمون رو روشن
 
 خانوما توجه کنن: اینها قانون های ما هستن؛
توجه بفرمایید که همه قانون ها شماره «1» هستن!
 
1. با شما خرید کردن ورزش نیست. ما هم دوست نداریم فکر کنیم که هست!
 
1. گریه کردن یعنی باج خواستن!
 
1.هر چیزی که می خواهید درست بگید. بذارید درست روشنتون کنیم؛ با گوشه زدن به جایی نمی رسین. با کنایه زدن به جایی نمی رسین. با حرفای مبهم به جایی نمی رسین. صاف و پوست کنده بگین چه مرگتونه!
 
1. هیچ اشکالی نداره اگه سوال های ما رو با «بله» و «خیر» جواب بدین. خیلی هم خوشحال میشیم!
 
1. بی زحمت فقط وقتی مشکلتون رو پیش ما بیارین که بخواهین ما حلش کنیم. ما فقط مشکل حل کردن بلدیم. اگه همدردی می خواهید برید پیش بقیه خانم ها!
 
1. اگه برای 17 ماه متوالی سردرد دارید، یه چیزیتون میشه. خودتونو به دکتر نشون بدین!
 
1. چیزایی که 6 ماه پیش گفتیم رو توی دعوای امروز علیه خودمون استفاده نکنین. اصلاً می دونین چیه؟ ما فقط حرفای هفته پیش یادمونه!
 
1. اگه فکر می کنین چاقین خب حتماً هستین دیگه. چرا باز می پرسین؟!
 
1. اگه از حرف ما 2 تا برداشت می کنین و یکیش شما رو عصبانی یا غمگین می کنه، پس منظور ما این یکی نبوده، اون یکی بوده!
 
1. یا از ما بخواهید یه کاری براتون بکنیم، یا بهمون بگید چطوری باید انجامش بدیم. نه هر دو تاش با هم! اصلاً اگه شما بهتر می دونید که چطور باید انجام بشه، چرا خودتون انجام نمی دین؟!
 
1. اگه خیلی احساس میکنین که حتماً باید یه حرفی رو بزنین، حداقل تا آگهی بازرگانی تلویزیون صبر کنین. نه وسط فیلم!
 
1. کریستف کلمب از کسی آدرس نپرسید. ما هم نمی پرسیم!
 
1. ما مردا فقط اسم 6 تا رنگ رو بلدیم!
 
1. اگه ما پرسیدیم «چته؟» و شما گفتین «هیچی»، ما هم فرض می کنیم چیزیتون نیست. البته میدونیم که یه چیزیتون هست، ولی به دردسرش نمی ارزه!
 
1. اگه یه چیزی میگین ولی نمی خواهین جوابشو بشنوین، پس ما هم یه جوابی می دیم که نخواهید بشنوید!
 
1. وقتی می خواهیم با هم بریم بیرون، هر چی که بپوشین خوبه. به جون خودمون راست می گیم!
 
1. لباساتون کافیه!
 
1. کفشاتون هم خیلی زیاده!
 
1. اندام ما خیلی هم متناسبه. خپل هم خیلی خوبه!
 
1. خانمای محترم، از اینکه این مطلب رو خوندین متشکریم. ضمناً اگه قراره امشب جدا بخوابیم اصلاً نگران نباشین. بیرون خوابیدن برای مردا مثل پیک نیکه!
 
لطفاً این ایمیل رو برای همه آقایون بفرستین تا یک کمی بخندن، برای همه خانوما هم بفرستین تا بدونن...

 

با تشکر از آقای سامان آریافر


دوشنبه 23 خرداد 1390

ترکیه

   نوشته شده توسط: آرش گلستانی    

اسلامگرایان پیروز قاطع انتخابات/ تحول بی سابقه در تاریخ جمهوری ترکیه
همانطور که پیش بینی می شد با شمارش نهایی آرای انتخابات پارلمانی ترکیه، حزب عدالت و توسعه با کسب اکثریت آراء، برای سومین بار پیاپی، موفقیت بزرگ دیگری را برای اسلامگرایان رقم زد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه های تلویزیونی ترکیه، با شمارش نهایی آراء، حزب عدالت و توسعه به رهبری رجب طیب اردوغان نخست وزیر کنونی ترکیه، 50 درصد آراء را به خود اختصاص داده است و با تصاحب 326 کرسی از مجموع 550 کرسی پارلمان توانست برای سومین بار پیاپی، دولت جمهوری ترکیه را بار دیگر به دست گیرد.
 
بر اساس شمارش آرا، حزب جمهوری خلق با 9/25 درصد آراء و تصاحب 135 کرسی در پارلمان، حزب خلق ملی گرا با 13 درصد آراء و تصاحب 54 کرسی، نمایندگان مستقل 6/6 درصد آراء و تصاحب 35 کرسی، ترکیب پارلمان جدید ترکیه را تشکیل خواهند داد.

با اعلام پیروزی نهایی حزب عدالت و توسعه، هزاران نفر از هواداران این حزب در آنکارا و دیگر شهرهای ترکیه به خیابانها ریخته و به شادمانی پرداختند.

رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه پس از اعلام پیروزی حزب متبوعش در جمع هواداران پرشور خود در آنکارا گفت از هر دو شهروند ترک، یک نفر به حزب ما رای داده است و با این حال، همه مخالفان را در آغوش می گیریم.

وی افزود : زمانی که ما دولت را در اختیار گرفتیم، آرای ما 16 میلیون نفر بود و اکنون تعداد آرای ما به 21 میلیون نفر افزایش یافته است و از اعتماد مردم ترکیه به حزب عدالت و  توسعه تشکر می کنیم.

اردوغان در ادامه گفت : امروز نه فقط آنکارا، بلکه بیروت، دمشق، رام الله، غزه، قدس، کرانه باختری و در کل، خاورمیانه پیروز شده است که این تجلی دموکراسی، آزادی و عدالت است که به پیروزی رسیده است.

رای گیری انتخابات ترکیه روز یکشنبه 22 خرداد از ساعت 7 صبح به وقت محلی آغاز شد . بر اساس آمار اعلام شده در سایت شورای عالی انتخابات ترکیه، 50 میلیون و 189 هزار و 930 نفر در این کشور در شرایط رای دادن بودند. تعداد انتخاب کنندگان مقیم خارج نیز دو میلیون و 568 هزار و 977 نفر اعلام شده است.

 

به نقل از مهر


دوشنبه 23 خرداد 1390

انتخابات ترکیه

   نوشته شده توسط: آرش گلستانی    نوع مطلب :سیاسی ،

عکس خبری/ انتخابات پارلمانی ترکیه
در انتخابات پارلمانی ترکیه همانطور که پیش بینی می شد با شمارش نهایی آرای انتخابات، حزب عدالت و توسعه با کسب اکثریت آراء برای سومین بار پیاپی موفقیت بزرگ دیگری را برای اسلامگرایان رقم زد.

عکس / شینهوا


چهارشنبه 11 خرداد 1390

بدون شرح

   نوشته شده توسط: آرش گلستانی    نوع مطلب :پند و قند ،اجتماعی ،سیاسی ،

cedfd 1a34cc582f نقشه ایران و همسایه ها !................   ابهر


سه شنبه 10 خرداد 1390

محافظان قذافی

   نوشته شده توسط: آرش گلستانی    


ادامه مطلب

سه شنبه 10 خرداد 1390

اکو

   نوشته شده توسط: آرش گلستانی    نوع مطلب :اجتماعی ،اقتصادی ،سیاسی ،

آرم اکو

اکو یا (The Economic Cooperation Organization (ECO یک سازمان اقتصادی منطقه‌ای است. سه کشور ایران، پاکستان و ترکیه؛ در سال 1341  نخستین بار این سازمان را پایه‌ریزی کردند.

این سازمان در ابتدا با نام «آر سی دی» - که نام اختصاری سازمان همکاری عمران منطقهای - است، آغاز به کار کرد. پس از پیروزی به علت عدم اعلان نظر قاطع ایران نسبت ابقا در سازمان مذكور یا خروج آن، فعالت آر.سی.دی به حالت تعلیق در آمد، تا جایی كه در سال 1359 تصمیم به انحلال آن گرفته شد. اما مسئولان با در نظر گرفتن اصول سیاست خارجی ایران مبنی بر گسترش روابط با كشورهای همسایه، برای بسط همكاری سه كشور ایران، پاكستان و تركیه ساختاری تحت نام جدید سازمان همكاری اقتصادی (اكو) طراحی کردند که نهم اسفند 1363 آغاز به كار كرد؛ اما فعالیت جدی آن به اولین اجلاس سران كشورهای عضو اكو در پس از انقلاب بر می گردد که  در 27 و 28 اسفند 1372 در تهران تشكیل شد..

پس از فروپاشی شوروی؛ کشورهای افغانستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان و تاجیکستان نیز به سازمان اکو پیوستند. این سازمان هم‌اکنون با ده عضو، حدود 421 میلیون جمعیت و 8،620،697 کیلومتر مربع وسعت دارد. مقر اصلی اکو، شهر تهران در ایران است و زبان رسمی آن انگلیسی است.

كشورهای عضو سازمان اكو در یكی از حساس‌ترین مناطق جهان با میراث تاریخی و فرهنگی كم و بیش مشترك واقع شده‌اند و این استعداد را دارند كه تبدیل به یكی از قدرتهای اقتصادی-سیاسی جهان شوند که محوریت آن می تواند ایران باشد.

همچنین این كشورهای در منطقه‌ای استراتژیك قرارگرفته‌اند كه دارای منابع طبیعی فراوانی نظیر منابع عظیم نفت و گاز، مواد معدنی فلزی از جمله مس، طلا و ذخایر عظیمی از مواد معدنی غیرفلزی و از همه مهم‌تر نیروی انسانی یا به عبارتی سرمایه انسانی فراوان و جوان می‌باشد، كشورهای عضو اكو كه از زمینه رشد بازار منطقه‌ای خوبی برخوردارند می‌تواند آینده توسعه صنعتی این كشورها را رقم بزند.

پیشنهادها:

1-بر اساس آمار منتشر شده در سایت رسمی اکو اکنون در میان ده عضو اکو، ترکیه با تولید ناخالص داخلی سالیانه 658 میلیارد دلار اولین قدرت اقتصادی اکو و ایران و پاکستان به ترتیب با 268 و 225 میلیارد دلار دومین و سومین قدرتهای اقتصادی اکو هستند. تحقق آرزوهای دیرینه ایرانیان تا حدود زیادی به این بستگی دارد که ایران بتواند خود را به اولین قدرت اقتصادی اکو تبدیل سازد.

2-پیوستن عراق به این پیمان می تواند گزینه مطلوبی باشد، هم به دلیل قرابتهای فرهنگی متعدد با ایران و هم به دلیل اینکه از پیوستن عراق به اتحاد کشورهای عربی بر علیه ایران ممانعت به عمل می آورد.

3- تاکید بر مولفه های "فرهنگی" مشترک مانند نوروز و... بایستی بیش از پیش مورد تاکید قرار گیرد.

4-تاکید بر زبان فارسی، به خصوص با توجه به حضور سه کشور فارسی زبان مورد تاکید ویژه قرار گیرد. به عنوان مثال چرا سایت رسمی اکو تنها به زبان انگلیسی است و از زبان فارسی خبری نیست؟


تعداد کل صفحات: 2 1 2