تبلیغات
صحنه - مطالب شهریور 1390
شنبه 26 شهریور 1390

جام حذفی

   نوشته شده توسط: آرش گلستانی    نوع مطلب :ورزشی ،

جام حذفی ایران 1389-1390

یک هشتم نهایی یک چهارم نهایی نیمه نهایی فینال
                           
جمعه 28 آبان            
ملوان 3
دوشنبه 22 آذر
فولاد نطنز 0  
ملوان 5
یکشنبه 30 آبان
  تراکتورسازی تبریز 4  
شهرداری تبریز 2
پنجشنبه 12 خرداد ساعت 17:00
تراکتورسازی تبریز 5  
ملوان 2
شنبه 29 آبان
  استقلال 1  
استقلال 1
دوشنبه 11 بهمن
 شاهین بوشهر  0  
استقلال 2
دوشنبه 22 آذر
  شهرداری یاسوج 0  
کاوه تهران  0

دیدار برگشت جمعه 20 خرداد

شهرداری یاسوج 1  
ملوان 1
شنبه 29 آبان
  پرسپولیس 0
استیل آذین 2
دوشنبه 22 آذر  

نفت مسجد سلیمان 1  
استیل آذین 0
سه شنبه 18 آبان
  فولاد خوزستان 2  
شهرداری بندرعباس 0
پنجشنبه 12 خرداد ساعت 19:45
فولاد خوزستان 3  
فولاد خوزستان 0
دوشنبه 22 آذر
  پرسپولیس 1  
راه آهن 0
یکشنبه 8 خرداد ساعت 19:40 دیدار رفت سه شنبه 17 خرداد
سپاهان 4  
سپاهان 2 پرسپولیس 4
یکشنبه 30 آبان
  پرسپولیس 4   ملوان 2
پرسپولیس 2
 
داماش گیلان 1  


دوشنبه 14 شهریور 1390

تیم ملی ایران در سال 1330

   نوشته شده توسط: آرش گلستانی    
دوشنبه 7 شهریور 1390

مشکل مربی پرسپولیس با پرچم ایران ؟

   نوشته شده توسط: آرش گلستانی    

مشخص نیست مسئولان باشگاه چنین لباس خاصی را در اختیار او قرار داده اند (که بعید است) و یا خود او پرچم ایران را از لباسش جدا کرده است !
گمالوویچ مربی بدنساز پرسپولیس مدتی است کارش را با این تیم آغاز کرده تا بلکه سرخپوشان پایتخت با حضور او از نظر بدنی بهتر شده و از بحران خارج شوند.

اینکه این مربی از نظر فنی خوب است یا نه در آینده مشخص می شود و مسئولان باشگاه پرسپولیس قطعا ویژگی هایی در این مربی دیده اند که او را به کادر فنی پرطرفدارترین تیم ایران اضافه کرده اند.

اما ای کاش آنها به این مربی بگویند که نباید به پرچم ایران بی توجهی نشان بدهد و باید پرچم ایران بر روی پیراهنش وجود داشته باشد زیرا در این کشور کار میکند و پول می گیرد.
 

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید تنها این مربی است که لباسش پرچم ایران را ندارد و مشخص نیست مسئولان باشگاه چنین لباس خاصی را در اختیار او قرار داده اند (که بعید است) و یا خود او پرچم ایران را از لباسش جدا کرده است !گزارش تازه واحد اطلاعات اكونومیست نشان می‌دهد که ذخایر ایران به جز طلا در سال جاری افزایش چهار میلیارد و 800 میلیون دلاری خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل ایسنا، واحد اطلاعات اكونومیست در گزارش ماه آگوست 2011 بدون تغییر پیش‌بینی قبلی خود میزان ذخایر ایران به جز طلا در سال گذشته را 74 میلیارد و 809 میلیون دلار برآورد و پیش‌بینی كرد كه این میزان با چهار میلیارد و 800 میلیون دلار افزایش در سال جاری به 79 میلیارد و 609 میلیون دلار برسد.

به اعتقاد اكونومیست روند صعودی ذخایر خارجی ایران در سال‌های آتی متوقف خواهد شد به طوری که در سال 1391 ذخایر ایران به جز طلا با ثبت رقم 78 میلیارد و 109 میلیون دلار، کاهش یک میلیارد و 500 میلیون دلاری نسبت به سال جاری خواهد داشت.

همچنین پیش‌بینی شده است كه در سال 1392 کاهش یک میلیارد دلاری، ذخایر ایران به جز طلا را به 77 میلیارد و 109 میلیون دلار خواهد رساند.

بر اساس این گزارش در سال 1393 ذخایر به جز طلای كشور معادل 76 میلیارد و 909 میلیون دلار خواهد بود که با تداوم روند نزولی در سال 1394 برای ذخایر به جز طلای ایران رقم 75 میلیارد و 909 میلیون دلار ثبت خواهد شد.


پنجشنبه 3 شهریور 1390

گزارش اکونومیست از محو جمعیت ایران

   نوشته شده توسط: آرش گلستانی    

اکونیوز:هفته نامه اکونومیست در گزارشی با مطالعه وضعیت زاد و ولد و میل به ازدواج در کشورهای مختلف جهان پیش بینی کرد با ادامه روند فعلی و بی میلی دختران و زنان به ازدواج و به هم خوردن ترکیب متناسب جمعیتی بین زن و مرد ، جمعیت کشورهای قابل توجهی از جهان تا سده های آینده از روی زمین محو خواهد شد.


به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir این هفته نامه با مطالعه پدیده رایج " اعتصاب ازدواج " در میان دختران و زنان آسیایی می نویسد که جوامع آسیایی به طور روز افزونی درگیر کاهش جمعیت به دلیل بالا رفتن تحصیلات زنان ، خواهند بود.
این گزارش با اشاره به گزارش سازمان ملل درباره کاهش نرخ رشد جمعیت در 83 کشور جهان که ایران نیز جزء آنها ست می نویسد که با ادامه روند کنونی در بی میلی دختران و زنان به ازدواج و نیز شایع شدن پدیده تعیین جنسیت در میان بسیاری از کشورهای آسیایی ( همچون چین و هند) احتمالا طی سده های آینده و حداکثر تا سال 3500 جمعیت تعداد قابل توجهی از کشورها از جمله ایران محو خواهند شد.
 اکونومیست می نویسد با تداوم روند کنونی و تغییر ترکیب جمعیتی ،جمعیت کشورهایی مثل ایران و چین  احتمالا  تا کمی بیش از 1500 سال دیگر به کلی محو خواهد شد و در صورت عدم اصلاح الگوی باروری در 83 کشور جهان از جمله ایران در آینده تعداد کافی دختر برای جایگزینی مادران امروز وجود نخواهد داشت .
 اکونومیست برای بررسی این موضوع مورد هنگ کنگ را مثال زده و با تخمین های آماری نتیجه گرفته که تا 25 نسل دیگر از جمعیت 3 میلیون و هفتصد و پنجاه هزار نفری این منطقه تنها 1 زن باقی خواهد ماند.
 در این گزارش با بررسی الگوی باروری کشورهای شرقی و غربی چنین نتیجه گیری شده که جمعیت کشورهایی چون ایتالیا، روسیه ، اسپانیا ، ژاپن و... تا پایان هزاره سوم و جمعیت کشوری مثل کانادا تا سال 4500 میلادی از روی زمین محو خواهد شد.
  اکونومیست می نویسد به دلیل سنت های رایج در جوامع شرقی کاهش میل به ازدواج در میان زنان این جوامع تاثیری محتوم تر بر کاهش رشد جمعیت خواهد داشت چرا که در کشورهای غربی آمار زادو ولد وابستگی کمتری به ازدواج دارد اما در بیشتر کشورهای شرقی الگوی زاد و ولد بدون ازدواج بسیار نادر است و همین مساله سبب می شود وقتی آمار ازدواج کاهش می یابد به طور مستقیم آمار زاد و ولد نیز کاهش یابد و این مساله در صورت تداوم و افزایش در نسل های متوالی به مرورزمان ، جمعیت این کشورها را از روی نقشه جغرافیا محو خواهد کرد.
   اکونومیست در ادامه و برای مقایسه وضعیت الگوی باروری در بین جوامع شرقی و غربی ژاپن را با کشورهایی چون سوئد و ایسلند مقایسه کرده و می نویسد :‌ " در سال 2007 در ژاپن تنها 2 درصد از نوزادان به دنیا آمده برای زوج هایی بوده اند که ازدواج نکرده بودند در حالی که این رقم در سال 2008 در کشوری چون سوئد 55 درصد و در ایسلند 66 درصد بوده است .
 این گزارش با اشاره به این مثال نتیجه می گیرد که در جوامع غربی با وجود کاهش میل ازدواج الگوی باروری خارج از خانواده سنتی رایج است در حالی که در جوامع شرقی چنین الگویی رایج نیست و این مساله سبب می شود کاهش آمار ازدواج در جوامع شرقی به طور مستقیمی در کاهش آمار زادو ولد و کم شدن جمعیت تاثیر گذار باشد.
  اکونومیست در ادامه می نویسد که آمار موجود زنان مجرد در آسیا نگران کننده است و در حالی که در سال 1980 تنها 2 درصد از زنان آسیایی مجرد می ماندند اما این آمار در سال 2010 در برخی کشورهای آسیای شرقی به 27 درصد رسیده است.
  این گزارش یکی از مهم ترین عوامل تغییر الگوی ازدواج در میان زنان در جوامع آسیایی را ارتقای سطح تحصیلات و اشتغال  زنان و افزایش در آمد و استقلال مالی و اجتماعی زنان در این جوامع دانسته است.
اکونومیست درباره آمار ازدواج در میان زنان جوامع شرقی و غربی بر پایه سطح تحصیلات شان دست به مقایسه زده و نتیجه گرفته که این آمار در جوامع شرقی و غربی کاملا بر مبنای یک الگوی معکوس عمل می کند و در حالی که میل به ازدواج زنان در جوامع شرقی با بالا رفتن میزان تحصیلات شان کاهش می یابد اما در جوامع غربی با بالا رفتن سطح تحصیلات زنان میل به ازدواج آنها افزایش می یابد و زنان تحصیل کرده دانشگاهی در جوامع غربی در مقایسه با زنانی که فاقد این تحصیلات هستند ، بیشترمیل به ازدواج و تشکیل خانواده دارند .
 این گزارش می افزاید که در صورت تداوم روند فعلی در الگوی باروری در کشورهای پرجمعیتی چون چین و هند ، احتمالا تا میانه های هزاره آینده جمعیت این کشورها محو خواهند شد . اکونومیست با مقایسه آمار میزان تولد نوزادان  پسر و دختر در هند و چین می نویسد : در سال 2010 در چین، در مقابل هر 100 نوزاد دختر 118 نوزاد پسر به دنیا آمد و در هند نیز نسبت نوزادان پسر به دختر به رقم 109 به 100 رسید.
این گزارش می افزاید تا سال 2030 رقمی نزدیک به 8 درصد از مردان چینی بالاتر از 25 سال به دلیل نسبت ناهمگون در تعداد مردان و زنان این کشور از انجام ازدواج محروم خواهند شد و آمار مردان مجرد در چین در سال 2050 به حدود 15 درصد خواهد رسید.
اکونومیست مهم ترین دلیل ناهمگون شدن نسبت بین زن و مرد در جوامعی چون چین و هند را آمار بالای سقط جنین نوزادان دختر و نیز تعیین جنسیت نوزاد پیش از تولد از سوی والدین می داند که در این جوامع ، گرایش غالبی در داشتن فرزندان ذکور وجود دارد و این مساله سبب می شود در آینده نسبت بین زن و مرد در این جوامع به گونه ای ملموس ناهمگون شود.
این گزارش بر این پایه می افزاید در سال 2030، در دو کشور هند و چین، 660 میلیون مرد بین سن 20 و 50 سال در مقابل 597 میلیون زن وجود خواهد داشت و این آمار بدین معنا است که در این دو کشور در سال 2050 بیش از 60 میلیون مرد مجرد بدون عروس خواهد بود.